WatchOS 7 to bogatsze tarcze zegarka, monitor snu, więcej opcji treningów, monitor mycia rąk i co jeszcze?

Niedawno Apple zaprezentował nową wersję WatchOS 7, systemu operacyjnego serii Apple Watch. Jak się spodziewano, nowa wersja systemu pozwoli na udostępnianie spersonalizowanych tarcz zegarka i np. nowe funkcje monitora snu.

Udostępnianie tarcz zegarka

watchOS-7-face

Z WatchOS 7 będzie więcej opcji personalizowania tarcz zegarka niż do tej pory. Teraz będzie można wybrać więcej niż jeden wariant na apkę do tarczy. Te warianty są właściwie jak widgety i pokazują dane z aplikacji. Właściciele Apple Watch będą mogli udostępniać swoje spersonalizowane tarcze i je ściągać z różnych źródeł w tym z App Store.

Monitor snu

Apple-watchOS-7-workout-sleep-1

Monitor snu pozwoli użytkownikom nabierać zdrowszych nawyków przypominając by szli spać o określonej porze, by spali wystarczającą liczbę godzin i zorganizowali swój czas „przed snem”. To ostanie będzie możliwe dzięki funkcji „Wind Down” która pozwoli zaprogramować odpowiednią dla każdego rutynę np. słuchanie muzyki relaksacyjnej lub medytowanie z aplikacją.

WatchOS 7 będzie działać w połączeniu z akcelerometrem zegarka, żeby policzyć czas snu osoby noszącej i zapisać ewentualne wybudzenia, a tygodniowe trendy snu będą wyświetlane jako diagramy żeby podsumować nawyki właściciela zegarka.

Zautomatyzowany monitor mycia rąk

Apple-watchOS-7-wash

Nowa wersja OS dla smartwatcha zawiera też zautomatyzowany monitor mycia rąk. Apple Watch będzie używał czujników (w tym mikrofonu) i uczenia maszynowego, by wykryć czy myjemy ręce. Jeżeli skończymy mycie przed upływem 20 sekund, zegarek nam przypomni, że trzeba je myć dłużej. 20 sekundowe mycie rąk może się okazać kluczowe w walce z chorobami takimi jak COVID-19. Dodatkowo zegarek przypomni o konieczności mycia rąk po powrocie do domu.

Nowe opcje treningów i higiena słuchu

Apple-watchOS-7-workout

Apka do treningów będzie dostosowana do czterech nowych typów aktywności fizycznej: trening podstawowy, taniec, funkcjonalny trening siłowy, wyciszenie po treningu. Dotychczasowa apka „Activity” dostała nową nazwę: „Fitness”. Będzie teraz pokazywać na wykresie ważne informacje takie jak: aktywność, trening i trendy aktywności.

WatchOS 7 obejmie też funkcje związane ze słuchem wprowadzone przez WatchOS 6 i będzie informować użytkowników o ich nawykach w używaniu słuchawek. Zostanie wprowadzony alarm jeżeli suma czasu spędzonego na słuchaniu w słuchawkach na różnych uradzeniach przekroczy bezpieczną normę.

Trasy rowerowe i translator

Apple-watchOS-7-cycle

Trasy rowerowe będą teraz wyświetlane w Mapach i pojawią się też sugerowane opcje dotyczące najbardziej efektywnego przejazdu, dojazdu i dojścia. Siri z Apple Watch będzie też… tłumaczyć.

Update będzie dostępny w drugiej części roku dla Apple Watch Seria 1 i nowszych modeli.

Źró­dło: Anam Hamid (autor), www.pho­ne­arena.com
Źró­dło obraz­ków: www.pho­ne­arena.com

 

 

Agnieszka Kuś

Autor: Agnieszka Kuś

Estetka. Uważa, że przestrzeń cyfrowa to idealne miejsce do uprawiania i odbierania kultury wysokiej. Lubi też ładne i praktyczne akcesoria z kategorii "do założenia".

Udostępnij na