Style – nowy smartwatch od Kruger&Matz

Firma Kru­ge­r&Matz wypu­ściła na rynek nowy smar­twatch – Style. Działa on w opar­ciu o sys­tem Linux i jest kom­pa­ty­bilny ze smart­fo­nami posia­da­ją­cymi sys­tem iOS7, Android 4.4 lub ich now­sze wer­sje.

Style wypo­sa­żony został w ekran doty­kowy o prze­kąt­nej 1,22 cala i dostępny jest w dwóch wer­sjach kolo­ry­stycz­nych. Jego użyt­kow­nicy mają do wyboru cztery typy tar­czy oraz trzy rodzaje moty­wów, dzięki czemu każ­dego dnia może przy­bie­rać on inny wygląd.

No­wość od Kru­ge­r&Matz to świetne roz­wią­za­nie dla wszyst­kich miło­śni­ków aktyw­nego spę­dza­nia czasu wol­nego – smar­twatch wypo­sa­żony został mię­dzy innymi w kro­ko­mierz, czuj­nik tętna, sto­per oraz alert bez­czyn­no­ści.

Dzięki wbu­do­wa­nemu gło­śni­kowi i mikro­fo­nowi korzy­stać można z niego jak z zestawu gło­śno­mó­wią­cego. Style umoż­li­wia rów­nież ste­ro­wa­nie apa­ra­tem oraz zarzą­dza­nie muzyką zapi­saną w tele­fo­nie.

Nie zapo­mniano tu także o stan­dar­do­wych funk­cjach, takich jak odczy­ty­wa­nie wia­do­mo­ści SMS, wysy­ła­nie krót­kich, sza­blo­no­wych odpo­wie­dzi czy odbie­ra­nie i odrzu­ca­nie połą­czeń przy pomocy jed­nego ruchu nad­garstka.

Style wypo­sa­żony został w bate­rię 320 mAh pozwa­la­jącą na korzy­sta­nie ze wszyst­kich jego funk­cji przez około dwa dni.

Ze­ga­rek dostępny jest w ofi­cjal­nym skle­pie www.kru­ge­rand­matz.com w cenie 299 zło­tych.

Źró­dło: Materiały prasowe producenta

Źró­dła obraz­ków: Materiały prasowe producenta

Zobacz inne wpisy z kategorii Newsy:

Justyna Zajdel

Autor: Justyna Zajdel

Pasjonatka kulinariów, podróży i popkultury :)

Udostępnij na
 • Kamil Maliszewski

  Mam zegarek już chwilę czasu i natknąłem się na problem. Jestem połączony z telefonem przez Bluetooth i dzwonię z telefonu. Zamiast w telefonie głośnik / mikrofon jest aktywny w zegarku … przed każda rozmową muszę się rozłączyć. Też tak macie?

  Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem to dodam od siebie trochę informacji:

  – Wykonanie. Jakość wykonania jest bdb (technicznie). Co do softu: brak niektórych tłumaczeń w menu to trochę kpina – „Dialer, Call logs, Help, Cancel”. Jak można przetłumaczyć oprogramowanie tylko w połowie? Aplikacja na telefon, jakaś chińska, uniwersalna też nie powala…

  – Sterowanie muzyką – niby działa. Problem jest taki, że muzyka odtwarza się tylko na zegarku. Trzeba by znaleźć aplikację, która umożliwi wybór kanału strumieniowania – zachowujemy połączenie z zegarkiem, lecz muzyka odtwarza się na telefonie / słuchawkach. Niestety nic takiego nie udało mi się znaleźć… Dlatego żeby posłuchać muzyki na słuchawkach, trzeba się rozłączyć z zegarkiem.

  – Powiadomienia. Raz wyświetla nadawce SMSa, a raz nie. W przypadku wiadomości messengera w ogóle nie wyświetla nadawcy.

  – Fitness. Liczenie kroków działa bdb. Analiza snu – hmm. Bez rewelacji. Nie ma wykresów ani rozpiski. Ogranicza się do historii w postaci: 12.02.2016 – sen dobry , 10.02.2016 – sen zły. Nic więcej. Pomiar tętna bardzo losowy. Raz pokazuje 50, za sekundę 80.

  – Godzinę zsynchronizowaną z telefonem pokazuje mi tylko w formacie 12:00 PM / AM. Pomimo, że zmienię to w ustawieniach to za jakiś czas znowu jest tak samo. Kalendarz też angielski, 1-szy dzień tygodnia jako niedziela, ostatni sobota. Brak możliwości zmiany.

  Podsumowując: Niestety po dłuższym użytkowaniu czuć tą niskobudżetowość. Wielką zaletą jest wygląd. Sam wybrałem ten model, bo chciałem sprawdzić czy sprzęt takiego rodzaju w ogóle przypadnie mi do gustu – dlatego nie brałem nic z górnej półki. Generalnie obsługa gestami jest ok, powiadomienia dają radę, bateria nie jest problemem, bo ładuję się szybko i starcza na te dwa dni. Odbieranie SMSów zegarkiem jest wygodne. Liczenie kroków działa fajnie i nie można narzekać. Przydaję się też opcja lokalizatora, jak telefon gdzieś przepadł. To mój pierwszy produkt firmy Kruger&Martz, ale już teraz widzę, że ich niska cena jest jednak spowodowana licznymi niedociągnięciami. Drugi raz zegarka bym nie kupił – wybrałbym coś z wyższej półki cenowej. Jednak swoje zdanie spełnił. Przekonał mnie, że smartwatche są przydatne i użyteczne.

 • M1M

  Ja dałem mu szanse i zamówiłem egzemplarz w niedzielę. We wtorek otrzymałem sprzęt i moim oczom ukazało się wielkie rozczarowanie. SmartWach Kruger & Matz sprawia wrażenie tandetnej chińskiej zabawki z targu. Nie ma w sobie nic co mogłoby zainteresować. Pasek tarczy przypomina kawałek „sznurka” bądź element damskiej torebki… Wyświetlacz przekłamuje kolory, system jest powolny i 3/4 funkcji „tymczasowo” nie działa. Możliwość sterowania muzyką, aparatem „tymczasowo” nie działa. Pulsometr należy traktować z dużą tolerancją. Koperta wykonana (optycznie) z dużymi tolerancjami produkcyjnymi, sprawia wrażenie blaszanej. Wracając do designu – smartwach jeszcze nie jest najgorszy kiedy jest wyłączony. W momencie kiedy go włączymy i zauważymy, że gabaryt koperty ma się nijak do wielkości wyświetlacza, wtedy czar pryska. Po 2 godzinnej zabawie, a właściwie próbie korzystania ze sprzętu, postanowiłem zwrócić to cudo chińskiej techniki. Ponadto sprzęt nie chce się komunikować bez zainstalowania jakieś chińskiej aplikacji, gdzie umowa jest napisana po Chińsku… . Odnosząc się do mojego starego SmartWatch Sony SW2 (koszty 349 czyli tylko 50 zł więcej) stwierdzam, że przed K&M jeszcze daleka droga żeby dogonić konkurencję. Jest to moja subiektywna opinia, nie reprezentuje żadnej grupy komercyjnej ( w ramach sprostowania dla potencjalnych hejterów).

  • Mistrz

   żart… zegarek jest fajny, dobry i z czystym sumieniem mogę go wszystkim polecić!
   Dużo bierzesz za hejtowanie ?

   Nic co tu piszesz ni jest zgodne z prawdą. Mam ten zegarek, używam go na co dzień i jestem bardzo zadowolony. Bardzo fajnie wykonany, działa szybko, bez problemu synchronizacja z tel.

   A takich jak Ty baranów, którzy hejtują dla konkurencji powinno się blokować z automatu na wszystkich serwisach.

 • Jajko

  Dobrze wygląda na renderach, ale to chyba wszystko. Goclever Chronos to o wiele lepszych smartwatch.

  • Zapowiada się interesująco, więc trzeba dać mu szansę 😉 Już niedługo przedstawimy test tego zegarka. Co do Twojego porównania z Goclever Chronos, to pytanie który model masz na myśli, bo zdaje się że żaden nie jest wyposażony w pulsometr? 😉